Kommenteeri

Miks muutuvad blondid juuksed tihti kollaseks?

Värvides oma juukseid blondiks olete kindlasti märganud, et juuksurisalongist lahkudes on teie juuksetoon kaunis blond, kuid mõne aja möödudes muutub see tuhmiks või isegi kollakaks. Enamikele klientidest on kollakas toon juustes väga häiriv.

Kollased ja punased pigmendid on igas juukses loomupäraselt olemas.

Juukseid helendades tulevad need teatud tumedusastmes esile ning teie juuksur kasutab nende “peitmiseks“ värve, mis kollase välja tõrjub. Õhu ja päikese mõjul hakkab aga juuksevärv kuluma, mistõttu võivad kollakad toonid taas esile tulla. Samuti on helendatud juus väga tundlik välisele mõjule, st. ta haagib hõlpsasti külge jääkaineid veest, õhust ja viimistlusvahenditest. Aeg-ajalt võiks kasutada sügavpuhastavat šampooni, mis eemaldab peanahalt ja juustest kõik jääkained.

Tihti basseinis ujudes võivad isegi brünetid tõdeda, et neil on jaheda juuksetooni säilitamisega probleeme, sest kloorine vesi helendab juust ning helendamine tähendab alati sooja tooni esile tulemist. Veel võimsam mõju on päikesel, mis võib juukseid helendada mitu astet.

Kosmeetiliselt tugevalt helendatud juus, mida pole piisavalt toetatud juukseravide ja maskidega on väga poorne, juukse väline kiht e. kutiikul on avatud ja ei suuda värvipigmente kinni hoida.  Kutiikuli seisukord sõltub väga paljus juuste hooldamisest. Poorne juus võib tavapärase juuksepesu käigus imada endasse veest mineraalainete jääke, mis võivad muuta juuksed kollakaks ja ka kuivaks. Juustesse ladestuvaid jääke saab juuksur juustest eemaldada spetsiaalse hoolduse käigus, näiteks õrnatoimelise Davines Dedoxyfing Mud hoolduse käigus.

Samuti muudab juukseid kollakaks suitsetamine, blondidel paistab see kergemini välja kui brünettidel, aga suurtes kogustes suitsetamine mitte ei muuda ainult juuste tooni, vaid muudab juuksed ka nõrgaks.

Oma pikaajalise juuksuritöö kogemuse põhjal saan väita, et juuste tooni ja üldist seisukorda mõjutavad väga tugevalt medikamendid- antibiootikumid ja antidepressandid. Olen kohanud juhuseid, kus teatud rohtude manustamine muudab heleda juukse kogu pikkuses täiesti kollaseks.  See tuleb aga juba seestpoolt, st juuksejuure kaudu, selliseid pigmente juuksest välja võtta on pea võimatu. Juukserakud uuenevad kiiresti, seetõttu reageerivad juuksed väga kiiresti ka neid toitainetega varustavas juuksenääpsus toimuvatele muudatustele.  Antidepressantide vahetamisega võib jõuda mingi sobiva lahenduseni, nii et need mõjutavad juukseid minimaalselt.

Kodus saab igaüks toetada jaheda juuksetooni säilimist pestes pead korra nädalas spetsiaalsete šampoonide või palsamitega. 

Lisa kommentaar

Email again: