Kommenteeri

Halb ilm ei võrdu halb soeng ehk kuidas talvel juukseid kaunina hoida

Külm ja tuuline ilm ja kuivaks köetud õhk siseruumides on meie laiuskraadidel talvekuude märksõnadeks. Kliendid kaebavad juuste kuivuse üle, juuksed lähevad kiiresti mustaks või on sootuks elektrit täis. Need 5 lihtsat nippi aitavad Sul talvekuudel juuksed kaunina hoida.

1. Palun käi miinuskraadide korral mütsiga

See on kõige kindlam viis säästa oma juukseid suurtest temperatuuri muutustest. Oluline oleks juukseotsad kogu pikkuses jätta salli ja ülerõivaste alla, sest müts peanupul kaitseb teid küll meningiidi eest, kuid paraku saavad kaunilt mantlikrael lebavad juuksed külma poolt räsida muutudes haprateks ning katkevateks. Mingil juhul ei tohiks külma ilmaga minna välja niiske peaga.

2. Ära kuumtöötle oma juukseid iga päev

Mütsiga käimine võib tekitada tunde, et juuksed kaotavad kiiresti kohevuse. Seetõttu võib igapäevane soengu tegemine saada normiks. Proovi leida mõni hea viis kuidas juuksed kinni sättida ja igapäevast koolutamist vältida. Sirgendajate ja tangide kasutamisel pane juustesse kindlasti kuumakaitset. Kuumakaitset sisaldavad tänapäeval tihti juba ka erinevad juuksehooldus- ja viimistlusvahendid, näiteks Davines Oi All in One Milk või Matrix Biolage RAW Heat Styling Primer.

3. Tee üks väikene “ekstra“ iga nädal

Tee kord nädalas juuste vajadusest lähtuvalt kas ekstra niisutav või ekstra toitev hooldus, väga head naturaalsed juuksemaskid on Davines Circle Chronicles Renessaince Circle või Oway Rolland Rebuilding Hair Mask. Hea on selleks aega leida saunas, kus kuumuse mõjul juuksekarv avaneb ja juuksemask läheb sügavamale juukse sisse. Enne maha loputamist lase juustel veidi jahtuda ning kasuta suhteliselt jahedat vett. Nii ei loputa maski kohe juuksest välja ja tulemus jääb eriti läikiv. Jaheda veega pea pesemine talvel aitab vältida ka juuste kahusust, sest liiga kuum vesi uhub minema loomuliku kaitsva ja toitva rasukihi.

4. Koori peanahka korra paari nädala jooksul

Kuiv õhk siseruumides, tihedam soengu tegemine ja viimistlusvahendite kasutamine tekitab tihti sügelust peanahal või isegi kuiva kõõma. Peanaha ja juuste kuivuse vältimiseks kasuta kindlasti sulfaadivaba šampooni ja koori peanahka kord  paari nädala jooksul  Davines Detoxifying Scrub šampooniga. Viimane eemaldab hõlpsalt surnud rakud peanahalt.

5. Külasta regulaarselt oma juuksurit

Iga paari kuu tagant lõigatud juukseotsad näevad lopsakad ja värsked välja. Kui Sa kasvatad juukseid pikemaks, siis palu oma juuksuril lõigata juukseid kuivalt, sest siis on paremini näha, millised osad on rohkem kahjustatud ning on võimalik teha eriti säästlik lõikus.

Foto: Kristin Vogt

Lisa kommentaar

Email again: