Kommenteeri

Kuidas hooldada juukseid suvel?

Meie jahedas kliimas võib kohata eksiarvamust, et vähene päike meie juukseid eriti ei mõjuta. Paraku võib päike tekitada kuni pooleteise astmelise helenduse, st. päike võib teie juuksed heledamaks blondeerida. 

Mida saad suvel ise oma juuste heaks teha?

Pleekinud ja päikesekahjustatud juuksed on suve teises pooles väga tavalised. Nagu nahka kaitstakse UV-kaitset sisaldava kreemi ja riietega, peaks väga heleda päikese käes kandma peakatet ning pihustama juustesse UV-filtriga spreid (Goldwell DualSenses Sun Reflect Spray). Sobiva sprei puudumisel rannas tõmba peale keha määrimist kätega läbi juuste või kanna juustesse oma igapäevane juukseõli. Päikesekaitsetooted saab juustest hõlpsalt eemaldada sügavpuhastava šampooniga. Selleks võib korra nädalas kasutada pehmetoimelist šampooni (Davines Solu Shampoo)

Iseäranis peaksid juuste kaitsmisele tähelepanu pöörama värvitud juustega inimesed, samuti need, kes reisivad lõunasse, kus päike on kordades tugevam.

Väljas on palav, mistõttu enamik inimesi higistab rohkem, ka peanahk higistab ning juuksejuured muutuvad kergesti rasvaseks. Selleks võiksid suveperioodil muretseda endale kindlasti väikese pudeli kuivšampooni, mida saad mugavalt kaasas kanda ja vajadusel juuksejuurtele pihustada. Kuivšampoon on rasu absorbeeriva toimega ning see lisab juustesse ka lisakohevust (Davines Dry Shampoo).

Päikesest pleekinud juukseid võiksid kuivatada pigem jaheda fööniga. Veel parem- lase neil lihtsalt õhu käes kuivada, lisa peaaegu kuivadesse juustesse meresoolaspreid (John Masters Organics Sea Mist) ja vormi kätega laineline mõnusalt metsiku välimusega soeng. Talvel mütsi kandes on sellist soengut vormis hoida oluliselt keerulisem.

Ära harja ujumast tulles märgi juukseid. Märjad juuksed on väga haprad ja
harjaga lõhud asjata juukseid. Kasuta laiade piidega kammi.

Peale suplust meres või basseinis pese juuksed koheselt, sest juuksekeratiin imab väga kergesti endasse soolad, vase, kloori ja muud ühendid. Nüüd võid pesta isegi kogu juuksepikkust, et juuksevärvi moonutavatest ühenditest vabaneda. Niisuta juukseid ja tee korra nädalas juuksemaski (Davines Circle Chronicles Renessaince Circle Mask). Värvitud juuste puhul on see eriti oluline värvi säilitamise seisukohast, sest mask sulgeb juuste pealmise kihi ja lukustab värvi juustesse. 

Lisa kommentaar

Email again: