Kommenteeri

Kuidas muuta oma kahused juuksed siledalt läikivateks lokkideks?

Füsioloogiliselt on nii lokkis kui sirgetel juustel ühesugune põhistruktuur, nende kuju ja värvus võivad küll suuresti erineda. Sirge juuksekarva ristläbilõige on ümmargune, lokkis juuksekarval on aga läbilõige ellipsi kujuga. 

See kas juuksekarv kasvab juuksesibulast välja sirge või kurvilisena, on geneetiliselt ette määratud. Juuste keemilist struktuuri saab muuta juustes olevate disulfiidsildade mõjutamise tulemusena, näiteks keemiline lokk. 

Kui Sul on loomulikud lokid, siis siinkohal Sulle mõned head nipid kuidas saada kahused lokid siledaks ja vetruvaks.

Millele peaksid erilist tähelepanu pöörama need, kes on sündinud "fusillina"?

Kuna lokkis juus kasvab erinevalt sirgest "kõveraks" juba juure juurest, siis peanahalt mööda juuksekarva allapoole liikuva rasu teekond on häiritud ja see ei jõua juukseotsteni. Seega lokkis juuksed on juba loomu poolest väga kuivad ning nende hooldusrutiin on pisut erinev.

Lokkis juuste puhul võid pea pesemisest šampooniga vabalt loobuda. Kui šampoonist päriselt loobuda ei suuda, siis kasuta kindlasti  sulfaadivaba šampooni, absoluutselt parim selline on Davines Curl Shampoo, viimase koostisesse kuuluv mandliekstrakt aitab lokke esile tuua  ja jätab need niisutatuks. Paljudel firmadel on välja töötatud spetsiaalne lokkis juuste puhastuskreem, mis sisuliselt on puhastavate omadustega palsam (Biolage Cleansing Conditioner For Curly Hair). Puhastav palsam on koostiselt õrn, sulfaadivaba ja tavaliselt see ei vahuta. Seda võib kasutada näiteks peale trenni, et vältida peanaha pidevat šampoonitamist. 

Kui käharpea saab loobuda šampoonist, siis seda suurema hoolega tuleb valida palsamit ja juustesse jäetavat hooldust. Kuivad lokkis juuksed ei lähe nii kiiresti mustaks ning peapesu ei toimu nii tihti, seetõttu võib igal pesukorral kasutada pigem juuksemaski (Davines Quick Fix). 

Lokke aitab defineerida juustesse jäetav kerge palsam, mille soovitan kanda juba niisketesse juustesse ja lasta juustel õhu käes kuivada. Föönitamine tekitab liigset kahu, kuivatab juukseid ning lokk ei saa seetõttu defineeruda. Kui siiski föönitad, siis kasuta kindlasti difuuserit, viimast hoia föönitamise ajal võimalikult vähese tuule ja kuumuse peal. Liigne tuul ja lokkide pidev kohendamine kätega tekitab liigset kahu. Seega ole föönitades kannatlik. Kui eelistad lokikreemi asemel geeli, siis saad kõvaks kuivanud lokid sõrmedega pehmeks vajutada lisades juukseõli. 

Peamine - lokke ei tohi kammida!

Vastasel korral muudad end minutiga kutsumata külaliseks mingist eelmisest kümnendist. Juuksur lõikab parema vormi saavutamiseks lokkis juukseid alati kuivalt.

Kuidas saada siledad juuksed kui oled kahupea või rikkunud oma juuksed erinevate töötlustega?

Oh häda, kui juuksed ei ole ei sirged ega lokkis. 

See on tõesti raske juhtum, aga ära heida meelt, ka sellised juuksed saab kontrolli alla. Kindlasti oled kadestanud neid kel lokid permanentselt peas või neid, kes voodist tõustes täiesti sileda peaga kodust väljuvad. 

Kui juuksed on kuivad, keemiliselt töödeldud ja rikutud on nende välimine pind avatud ja väljast tulev niiskus pääseb juuksekutiikuli vahele paisutades juuksekarva soomuskihti ja tekitades kahusust. 

Pese pead pehme koostisega sulfaadivaba šampooniga, mu lemmik sellisel puhul on John Masters Organics Evening Primose Shampoo, mis on õrn juustele ja peanahale ning jätab juuksed siidiseks. Juukseid silendavad palsamid sisaldavad tihti silikoone. Vees lahustuvad silikoonid eemaldad peapesu käigus juuksekarvalt, kuid sellegi poolest võiksid mõned korrad kuus pesta pead sügavpuhastava šampooniga ning teha sinna peale kohe üks korralik toitev juuksemask (John Masters Organics Rose&Apricot Mask). 

Viimistlustootena soovitan Davines Relaxing Fluid juuksekreemi, mis tuleks kanda rätikukuivadesse juustesse ning seejärel juuksed sirgeks föönitada. Kui võimalik loobu juuste igapäevasest sirgendamisest. Sirgendamise õige temperatuur on 185 kraadi, selle juures allub juus töötlusele, kuumem raud rikub ja kuivatab juuksed. Tihe sirgendamine rikub juukseid alati, kasuta kuumakaitset.  

Juukshooldustoodete riiulist võiks kindlasti vastu vaadata ka siluv juukseseerum.  Seerum kaitseb juukseid keskkonnamõjude eest, silendab ja pehmendab karedat juust.  Parim relv võitlemaks niiskusega on kerge juustele viimasena pihustatav kaitsesprei (Oribe Impermeable Anty-Humidity Spray). Samuti võid proovida toodet TripleImpact Pre-Shampoo, mis taastab juuksekarva pealmise kihi ning kaitseb välise niiskuse eest, hooldust tuleb  kasutada enne juuste pesemist. 

Foto: Christin Noelle Photography

Lisa kommentaar

Email again: